Tüp Bağlantıları ve Diğer Aksesuarlar

Mikro tüplerden oluşan sistemin başarıyla döşenmesi, tüp eklerinin yanısıra bağlantı ve dağıtımında yalıtım ve korumayı sağlayacak ekipmanı da gerektirir.

Düz Konnektör MPB 306 01

Mikro tüpleri kolay ve hızlı eklemek için geçmeli konnektör. Şeffaf yapısı montaj sırasında muhtemel hataların kolaylıkla tespit edilmesini sağlar.

Tip: Düz bağlantı.
Kapasite, ekipman: Ø 5/3.5mm


Hava Yalıtım Konnektörü MPB 306 02

Geçmeli hava yalıtım konnektörü dahili ve harici ortam arasında hava akımıyla buharlaşan suyun tüplere girmesini engellemede kullanılır. Tüp montajı sonrasında konnektörün gövdesindeki çember döndürülerek hava izolasyonu sağlanır. Şeffaf gövde, montaj sırasında olası hatanın kolaylıkla tespit edilmesini sağlar.

Tip: Yalıtımlı düz bağlantı.
Boyut, Mikro Kanal: Ø 5/3.5mm


Uç Tapası SXA 113 9137/10/12

Geçmeli kör tapa. Kullanılmayan tüp uçlarında geçici veya kalıcı olarak sıvı, toz girmesini engellemede kullanılır. Montaj sırasındaki muhtemel hataların kolaylıkla tespit edilmesi için şeffaf bir gövdeye sahiptir.

Tip: Uç tıkama.
Boyut, Mikro Kanal: Ø 5/3.5mm


Tüp Uç Kapakları NTM 504 032

Toz ve nemin tüplere girmesini engelleyen geçmeli kapaklardır. Bu kapaklar aynı zamanda çekilmiş fiberin tüpün içerisine kaçmamasını sağlamak için kullanılır. Uç kapakları her tüp çekiminde açık uçlar için kullanılmalıdır. Kapak lastikten yapılmış olup fiberin geçirilmesi için bir yarık bırakılmıştır.

Tip: Gerilim engelleyici uç kapağı.
Boyut, Mikro Kanal: Ø 5/3.5mm


Tüp Bağlantı Kılıfı NDE 451 15/1-3

Doğrudan toprağa uygulamalarda tüp bağlantılarında maksimum korumayı sağlayan tüp kılıfıdır. Maksimum koruma için ısıyla sarma teknolojisi kullanılır. Kılıf, 5 farklı ölçüde mevcut olup 1’den 24 adete kadar mikro tüp pakete dahildir.

Tip: Isı sarımlı, düz kılıf.
Yalıtım: IP Class 68
Kapasite: 1 – 24 mikro tüp


Tüp Bağlantı Kılıfı NDE 451 25+

Isıya ihtiyaç duymayan, hızlı ve kolay tüp bağlantısı sağlayan kılıf çeşitleridir. Farklı ölçülerde mevcuttur. Geçmeli mikro tüp konnektörleri pakete dahil değildir.

Tip: Soğuk sarımlı, tekrar kullanımlı.
Yalıtım: IP Class 68
Kapasite: 1 – 24 mikro tüp


Tüp Bağlantı ve Ayırma Takım Çantası NDE 451 40

Mikro tüp/ multi-tüp bağlantı, ayırma ve dağıtımı için gereken malzeme ve araçların bulunduğu çok amaçlı takım çantasıdır. Sertleştirilmiş kumaş kaplıdır. PVC sargı fiziksel koruma sağlar. Tekrar dolum takımları mevcuttur. Geçmeli mikro tüp konnektörleri dahil değildir.

Tip: Soğuk yalıtımlı dağıtım bağlantısı.
Yalıtım: IP Class 68
Kapasite: Her takımda 10 bağlantı.


Tüp Bağlantı ve Ayırma Kutusu NDE 451 100

Multi-tüplerin direk toprağa gömüldüğü uygulamalarda kullanılan kılıftır. Çok sayıda tüpü ayırmak için kullanılabilir. Çok sayıda bağlantı kombinasyonu yanısıra uzatmada kullanılabilir. Çok sayıda bağlantı kombinasyonu sağlamak için alternatif girişleri vardır.

Tip: Soğuk yalıtımlı, tekrar kullanımlı düz bağlantı.
Yalıtım: IP Class 68
Kapasite: 1 – 24 tüp, 12×1 adete kadar çoklama.


Tüp Ayırma Kılfı – Havadan Uygulama NDE 451 22+

Havadan uygulamalarda tüplerin çoklamasında kullanılır. Kullanımı kolaydır. Ericcson Havadan Üflemeli Fiber Sistemi (ABF) için tasarlanmıştır. Hızlı, kolay montaj amacıyla jel yalıtım teknolojisi kullanılmıştır.

Tip: Soğuk yalıtımlı, tekrar kullanımlı düz bağlantı, havadan uygulama.
Yalıtım: IP Class 68
Kapasite: 4×1 adete kadar çoklama.


Uç Tapaları SRS 1016 17+

Lastik tapalar, kullanılmayan multi-tüp uçlarına sıvı ve toz girmesini engellemek için geçici olarak kullanılır. Tapalar farklı tüp tiplerinde kullanım için farklı çeşitleri mevcuttur.

Tip: Lastik multi-tüp uç tapaları.


Sabitleme Kelepçesi NSF 151 601

Fiber güçlendirilmiş plastik (FRP – Fiber Reinforced Plastic) kılavuz kablosu olan tüpler için 8 figürü şeklinde sarmada kullanım için tasarlanmıştır.

Tip: Sabitleme kelepçesi.
Kapasite: 8 – 10mm FRP


Sabitleme Kelepçesi NSD 151 601

Fiber güçlendirilmiş plastik (FRP – Fiber Reinforced Plastic) kılavuz kablosu olan havadan uygulama tüplerinin 8 figürü şeklinde sarılmasında kullanım için tasarlanmıştır.

Tip: Sabitleme kelepçesi.
Kapasite: 6 – 8mm FRP


Askı Kelepçesi NSF 151 501

Askı Kelepçesi NSF 151 501

Fiber güçlendirilmiş plastik (FRP – Fiber Reinforced Plastic) kılavuz kablosu olan tüpler için 8 figürü şeklinde sarmada kullanım için tasarlanmıştır.

Tip: Askı kelepçesi.
Kapasite: 7 – 11mm FRP


Çok Amaçlı Kelepçe – Direklerde Kullanım Amaçlı NSF 151 611

Tüpün tahta, beton veya metal direklerde sabitlenmesinde kullanılır.

Tip: Direk tipi kelepçe.