Ribbonet® – Hava Üfleme Uygulamalı Fiber

Bağlantı ağı son kullanıcıları, kanallar veya kabloların ek ve dağıtım noktalarına veya Fiber Erişim Terminalleri’ne bağlar. Bu bağlantı noktaları besleme ve dağıtım ağlarına geçiş noktalarıdır. Bağlantı kablosu veya Ericsson Ribbonet® üfleme fiber sistemi erişim terminal bağlantısı için mevcut iki alternatiftir.
Yerleşim ağından kastedilen, son kullanıcının ev ya da ofis ortamındaki ağıdır. Yerleşim ağındaki tipik ürünler fiber terminasyon kutuları (FTB – Fiber Termination Box), medya konvertör ve müşteri konut ekipmanının da içerisinde bulunduğu (CPE – Customer Premise Equipment).

Ribbonet® – Hava Üfleme Uygulamalı Fiber

Ericsson, Ribbonet® üfleme uygulamalı fiber (ABF – Air Blown Fiber) sistemi bağlantı ağlarına hızlı, verimli ve esnek fiber döşenmesi amacıyla tasarlanmıştır. Bu sistem özellikle orta va uzun mesafeli geçiş ağları için önerilir. Daha az ek noktası, gerektiğinde ek fiberin anında döşenebilmesi sayesinde büyük tasarruf sağlamaktadır. Bu teknoloji yüksek işçilik maliyeti gerektirmeden ağın büyütülmesine olanak verir. Altyapıyı oluşturan tüpler ve onların içerisinden üflenen fiberden oluşan Ribbonet® sahada, yeraltında, iç mekanda kullanıldığı gibi havadan uygulamalarda da kullanılır. Ribbonet® sistemi EPFU (Enhanced Performance Fiber Units – Performansı Geliştirilmiş Fiber Üniteler), kanallar (tüpler), kanal bağlantıları, aksesuarlar ve Ericsson patentli fiber üfleme kompresöründen oluşur.

Üretimde Sonlandırılmış Üfleme Fiber (EPFU) NTM 502+

Çok katmanlı, yüksek performanslı, yuvarlak akrilat kaplanmış, ayrık fiber veya fiber şeritlerden oluşan, hazır sonlandırılmış EPFU. Sonlandırılmış EPFU, fiber üfleme el kompresöründe kolay kullanım amacıyla hafif polisitren makaralarda sevk edilir. Sonlandırılmış uç bükülmeye dayanıklı G657 fiberden üretilmiştir. EPFU 1’den 4 fibere kadar konfigürasyonlarda mevcuttur.

Çeşitler: Ayrık Fiber 1, 2, 4 fiber
Ribbon Fiber 2, 4 fiber
Single Mode G652D, G657B
Multi Mode 50µm OM2, OM3
Multi Mode 62.5µm OM2
Standart Uzunluk: 2000, 4000, 6000 metre.


Tava Ambalajlı Üfleme Fiber (EPFU) NTM 502+

Çok katmanlı, yüksek performanslı, yuvarlak akrilat kaplanmış, ayrık fiber veya fiber şeritlerden oluşan EPFU. 2000 ila 6000 metre uzunluğunda olup tavalarda sevk edilir. 1’den 8 adete kadar fiberli olarak mevcuttur.

Çeşitler: Ayrık Fiber 1, 2, 4 fiber
Ribbon Fiber 2, 4 fiber
Single Mode G652D, G657B
Multi Mode 50µm OM2, OM3
Multi Mode 62.5µm OM2
Standart Uzunluk: 2000, 4000, 6000 metre.