Bağlantı (Patch) Kabloları, Pigtail’ler, Kablo Grupları

Ericsson ürün gamı (patch kablo, pigtail, kablo grupları) her ortamda kullanılabilen fiber optik bağlantı ürünleridir. Portföyde her tip fiber optik konnektör mevcuttur. Bazı örnekler aşağıda gösterilmiştir.

Desteklenen Fiber Tipleri: Singlemode G652D – G657A, Multimode 50μm OM2 – OM3 ve 62.5μm OM2. Ürün gamı 4 ana kategoriye bölünmüştür.

Patch Kablo: Sıralı ekipman arasında hızlı ve kolay bağlantı veya ODF gibi network arayüz ekipmanı arasında çağraz bağlantı için kullanılır. Patch kablolar simplex (1 fiber) veya duplex (2 fiber) olarak mevcuttur.

Pigtail: Saplama fiber (bir ucu konnektörle sonlandırılmış fiber) ODF, duvar ünitesi veya diğer bir network ekipmanı içerisinde bir kablo verya başka bir fiber konnektöre eklenir. Standart pigtail 0.9mm su geçirmez sekonder korumalı fiberden yapılmıştır. Ericsson’un tüm konnektör çeşitleri ve fiber türleri için pigtailler mevcuttur.

Fanout: Bir ucu çoklanarak konnektöre bağlanmış fiber şerittir. Ek maliyetini minimize eder ve network ekipmanının sıkıştırma yoğunluğunu artırır. Fanoutlar 2, 4 veya 8 fiber ribbon olarak mevcuttur.

Çoklu Fiber Grupları: Yüksek sayıda birleştirme ve yüksek sıkıştırma yoğunluğu gerektiğinde tercih edilir. Kablo grupları 4-24 fiber ve bir veya iki ucu sonlandırılmış olarak mevcuttur. Montajı kolaylaştırmak, sıkıştırma yoğunluğunu artırmak için Ericsson’un multi fiber kablo gruplarında ekstra ince kablo kullanılır. Fiber sayısından bağımsız 6-8mm inceliğindedir.

Patch Kablo, Pigtail ve Fanout TSR 395+

Patch kablo, pigtail, fanout grubu, erişim ağları ve genel data iletişim uygulamalarında yüksek fiyat/performans avantajı sunar. Uygulamalarda yüksek sıkıştırma yoğunluğunu desteklemek, operasyonel hataların minimize edilmesini sağlamak için bükülme rezistansı yüksek G657 fiberden üretilmiştir.

Konnektör Opsiyonları: SC, SC/APC, LC, LC/APC
Performans: IL Typical* 0.25, RL (PC) 50, RL (APC) 60
Standart Uzunluk: 1, 2, 3, 5 ve 10 metre.

*Referans konnektöre kıyasla giriş kaybı IEC 61300-3-4 method B’ye göredir


Patch Kablo, Pigtail ve Fanout  TSR 391+, TSR 392+

Patch kablo, pigtail, fanout grubu. İstikrarın ve stabilitenin şart olduğu, zorlu telekom projelerinin gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Her koşulda ve ortamda güvenilir sonuçlar üreten ürün grubudur.

Konnektör Opsiyonları: SC, SC/APC, LC, LC/APC, MU, E2000, E2000/APC, ST, FC.
Performans TSR 391: IL Typical* (E2000) 0.2, (FC, SC) 0.1, (ST, LC) 0.15, (FC/APC) 0.12 RL50
Uzunluk: Standart ve istenen ölçülerde.

*Referans konnektöre kıyasla giriş kaybı IEC 61300-3-4 method B’ye göredir.

Patch Kablo, Pigtail ve Fanout  TSR 394+

Multimode patch kablo, pigtail ve fanout. Telekominikasyon ekipmanı, her türlü data iletişim networkünde kullanıma yönelik ürünlerdir.

Tip: Multimode 50µm OM2, OM3 veya 62.5µm OM2
Konnektör Opsiyonları:
SC, LC, ST, DC, MT-RJ.
Performans: IL Max* 0.3, RL30

*Referans konnektöre kıyasla giriş kaybı IEC 61300-3-4 method B’ye göredir.


Çoklu Fiber Grupları  RPM 253+

4 – 24 fiberli patch kablolar. Yüksek yoğunlukta birleştirme uygulamalarında kullanıma yöneliktir. Tüm kablo takımları ultra ince kablolardan üretilmiştir.

Konnektör Opsiyonları: SC, SC/APC, LC, LC/APC
Performans: IL Max* 0.3, RL30

*Referans konnektöre kıyasla giriş kaybı IEC 61300-3-4 method B’ye göredir.