Üfleme Mikro Kablo: Ericsson Micronet®

Metropolitan ve erişim ağlar yapılandırılırken üfleme (hava basıncıyla döşenen) mikro kablo teknolojisi birçok fayda sağlar. Mikrotüp sistemi ilave kablolamanın kolay ve hızlı yapılması avantajını getirir. Ağ kapasitesinin artırılması gerektiğinde yedek mikrotüplerden yeni kablo üflenerek ihtiyaç anında karşılanır. Ayrıca konvansiyonel kablo uygulamalarına kıyasla Micronet® sistemi fiber ek noktası (splice joint) sayısını da en aza indirir. Micronet® sistemi mikro kablo, mikrotüp, tüp bağlantıları ve aksesuarlardan oluşur.

Mikro Kablo TOL 401 9017+ GNHLDV

Her kabloda 8 adete kadar tüp bulunan, ince gevşek tüp tasarımında mikro kablodur. Tasarımı fiberin hazırlanmasını ve orta genişlikte erişimi kolaylaştırır. Kablo iç çapı sadece 8mm olan mikro tüp içerisinden uzun mesafe üflenir, mükemmel eğilme kapasitesine sahiptir.

Dizayn: Loose Tüp
Tip: Dielectric, ince
Boyutlar: Ø 5.7-6.7mm
Kapasite: 12-96 Fiber


Mikro Kablo, Dahili Kullanım  TOL 405 9001+ GNHQBDUV

Her kabloda 8 adete kadar tüp bulunan, ince gevşek tüp tasarımında mikro kablodur. Tasraımı fiberin hızlanmasını ve orta genişlikte erişimi kolaylaştırır. Kablo dahili (bina içi) kullanım için tasarlanmıştır. Mükemmel eğilme kapasitesine sahiptir.

Dizayn: Loose Tüp
Tip: Halojen içermeyen, alev almayan
Boyutlar: Ø 5.4mm’den itibaren
Kapasite: 12-96 fiber


Mikro Kablo, Havadan Uygulamalar İçin TOL 401 9001+ GAHLDV

Ekstra ince tasarımlı, 8’e kadar kompakt fiber (CFU – Compact Fiber Units) içeren mikro kablo. Maksimum güç gerektiren havadan uzun mesafe üfleme uyugulamaları için özel olarak tasarlanmıştır. Havadan üflemeye özel tasarımda diğer unsur iç çapı sadece 8mm olan mikro tüp içerisinden uzun mesafe üflenmesidir.

Dizayn: Loose Tüp
Tip: Dielectric, ekstra ince, havadan üfleme için.
Boyutlar: Ø4-52mm
Kapasite: 4-96 Fiber